Sobota, 30 sierpnia 2014 , Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Zawody Strażackie w Brzydowie
Sobota, 16 Maj 2009 15:10

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 16 maja br. w Brzydowie walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda. W sobotnie przedpołudniem jedynym miejscem gdzie "woda lała się z nieba" było boisko sportowe w Brzydowie. Tam bowiem w ramach Obchodów Gminnego Dnia Strażaka przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

W zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym dwie kobiece oraz cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców i dziewcząt. W generalnej klasyfikacji zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna z Brzydowa, ale na pewno nie możemy wstydzić się za żadną jednostkę z Gminy Ostróda.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach:

1. Grupa A i C - ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami.

2. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - rozwinięciu bojowym i biegu sztafetowym 400 metrów z przeszkodami zgodnie z regulaminem CTIF.

Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły następujące drużyny:

GRUPA AGRUPA C
1. OSP Brzydowo1. OSP Brzydowo